Venezuela: Egy újabb ország a szétesés és forradalom szélén

2014. február 28.

Valamikor kis dolgok, valamikor nagyobbak miatt robbannak ki tüntetések és forradalmak olyan országokban, ahol éhség, elnyomás és agresszió üli torát, sokszor akár évtizedekig. Egyiptom, Szíria, Ukrajna és Venezuela, egytől egyig olyan országok, ahol ez megtörtént. Lényeges…

Tovább

Az ukrán válság szakértők szerint

A múlt héten hazánk legismertebb Ukrajna-szakértői találkoztak a Magyar Tudományos Akadémián, hogy megvitassák, hogyan fajulhattak el a békés demonstrációk a véres összecsapásokig keleti szomszédunknál. A kutatók a belpolitikai helyzetet, az európai relációt, az…

Tovább

Ukrajna: Halál a szomszédban

Ez egy rendhagyó poszt lesz, aki a szokásos külpolitikai jellegű fejtegetésekre számít, kicsit csalódni fog. Azt bármelyik hírportálon megtalálhatja a kedves Olvasó: hány halott, sebesült van egyik vagy másik oldalon, mit nyilatkozott Merkel vagy éppen Putyin, és mit csinált…

Tovább

Összeomlás szélén Bosznia: a társadalmi robbanás okairól

Február 4-én Tuzlában gyárfoglalási hullám kezdődött, miután az előző napok gyárbezárásait követően több ezer ember került az utcára. A tüntetők a gyárkapuk eltorlaszolásával eredetileg a berendezések elszállítását akarták megakadályozni, azonban három napon belül…

Tovább

Jóból is megárt a sok? Kereszttűzben a németek

Tavaly év vége óta jelentős bírálatok kereszttüzébe került az Európa Unió egyik legpedánsabb tanulójának számító Németország. A főként amerikai kezdőlökéssel megindított kritikaáradat – amely azóta az Unión belül is igen jó táptalajra lelt – éles hangon felszólal…

Tovább

Magyarország jobban teljesít? Versenyképesség a régióban

Választási év révén nem újdonság, hogy a különböző hazai pártok irdatlan mennyiségű, az országgal kapcsolatos adatot, információt, és jövőbeli víziót próbálnak velünk napról napra megosztani. Szeretnénk az elkövetkezőkben mi is egyfajta külpolitikai-külgazdasági…

Tovább

Olvasók a DiploMaci ellen: Svájc, kezdet vagy végállomás?

A hétvégén a svájci választók kicsivel több, mint fele döntött úgy, hogy köszönik szépen, de nem kérnek többet a feltétel nélküli Európai Uniós bevándorlásból. Azon kívül, hogy a téma rendkívül kényes politikai kérdést érint, amit hamarosan elemzek is, apropót ad…

Tovább

Szenkaku: Kis szigetcsoport, nagy konfliktus

A Szenkaku-szigetek körüli feszültség nem csillapodik Kína és Japán között. A vita, amelynek keretében mindkét fél magának követeli a szigetcsoportot, folyamatos okokat szolgáltat a két ország nacionalista vezetésének arra, hogy a másikat támadja. Az Egyesült Államok…

Tovább

Lehet-e Ukrajna miatt orosz-európai háború?

Ahogy fajulnak az események Kijevben, úgy válik egyre feszültebbé az orosz-európai viszony. A helyzeten nem segít, hogy a Visegrádi Négyek – élükön Magyarországgal – közös nyilatkozatot fogadtak el, melyben aggodalmukat fejezik ki az agresszióval kapcsolatban, ahogy a…

Tovább
süti beállítások módosítása