Hamarosan külügyminiszter csere várható Magyarországon

2014. július 31.

Úgy néz ki, hogy arra nem lehet panaszunk, hogy a magyar sajtó ne lenne idejekorán jól értesült a kormányt érintő témákban. Navracsics Tibor jelenlegi külügyminiszter lehetséges új pozícióját még beiktatása előtt több forrás meglengette, mindezt úgy, hogy…

Tovább

Kambodzsa: Fájdalmas szembenézés a múlttal

Európában, ha népirtásról, háborús- és emberiség elleni bűntettekről van szó, az embereknek rendszerint a hitleri Németország, a sztálini Szovjetunió, a milosevicsi Jugoszlávia, esetleg Örményország története ugrik be. Ez persze nem meglepő, hiszen ami ezekben az esetekben…

Tovább

Orbán Viktor és a tusványosi külpolitika

A magyar kormányfő a hétvégén Erdélyben, a tusnádfürdői Bálványosi Szabadegyetemen tartott, szokás szerint, markáns politikai beszédet. Orbán Viktor kitért rá, mint az elmúlt bő 4 év során már oly sokszor, hogy szerinte a nyugati világnak leáldozott, így a jövőt hazánk…

Tovább

David Cameron elszámította magát orosz-ügyben

Tegnap döntött arról az Európai Bizottság, hogy az uniós külügyminiszterek témafelvetéseit megfogadva, keményebb vagy puhább szankciók bevezetését javasolja majd az uniós állam- és kormányfőknek a jövő héten esedékes rendkívüli EU-csúcson az Orosz Föderációval szemben.…

Tovább

Közeleg az európai CIA börtönök teljes leleplezése

Példát statuáló döntés született az Emberi Jogok Európai Bíróságán: Lengyelországot elítélték a területén felállított titkos CIA börtönök miatt, ahol valószínűleg több al-Kaida tagot is kínzásoknak vetettek alá az amerikaiak. Persze, mint az tudható, nem a…

Tovább

Líbia: Az ország, amely Észak-Afrika Irakja lehet

Bár a sajtó fókuszában jelenleg a folyamatosan eszkalálódó izraeli-palesztin és orosz-ukrán konfliktus áll, nem szabad elfelejtenünk, hogy az aktuális krízisek száma sajnos korántsem áll itt meg. Az egyik ilyen, jelenleg még a sajtó vakfoltjában lévő helyzet például azok a…

Tovább

DiploMaci interjú: Vége lehet az arctalan politikusok korának

Egy Svájcban tanuló amerikai diák gondolt egyet, szervezett egy nemzetközi csapatot, majd létrehozta a GovFaces online platformot, ami a világon elsőként teremt lehetőséget, kezdetben kizárólag az EU állampolgárainak, hogy közvetlenül intézhessenek kérdéseket választott…

Tovább

Izraeli-palesztin konfliktus: Mi lesz az izraeli bevonulás után?

Kevesen látták előre, hogy három izraeli fiatal elrablása és kivégzése egy újabb fegyveres összecsapáshoz vezet Izrael és a gázai övezetet uralma alatt tartó Hamasz, valamint kisebb terrorszervezetek között. Az elemzők meggyőződése szerint egyik félnek sem állt érdekében a…

Tovább

Hamarosan kiderül, hogy elnök lesz-e az indonéz Obama

Ahogy tegnapi cikkünk főszereplője, úgy a mai is leginkább annak köszönheti várható választási győzelmét, hogy nem kapcsolódik semmilyen szálon országa régi politikai elitjéhez. Joko Widodo („Jokowi”), Jakarta jelenlegi kormányzója, azonban nem egy aprócska dél-európai…

Tovább

Szlovénia: 2/3 gyanús győzelem egy ismeretlen párttól

Nemzetközi szinten is komoly figyelem övezi a régiónkban végbemenő kétharmados választási győzelmeket, főleg az elmúlt két magyar országgyűlési választás óta. Szlovéniában vasárnap járultak urnákhoz az állampolgárok, az eredmény pedig ennek fényében igencsak meglepőre…

Tovább

Tovább forrong Délkelet-Ázsia

A blogon meglehetősen sokat foglalkozunk olyan nemzetközi konfliktus zónákkal, mint a Közel-Kelet és Kelet-Ázsia. Ez persze nem csoda, hiszen nap, mint nap hallunk híreket iraki robbantásokról, a szíriai polgárháborúról, újabb és újabb izraeli-palesztin összecsapásokról,…

Tovább

Történelmi kormányátalakítás után az Egyesült Királyság

A brit Konzervatívok egyik veteránja, némiképp szerencsétlen módon, de a „hosszú kések éjszakájának” nevezte a tegnapit, amikor is kiderült, hogy David Cameron miniszterelnök hivatali idejének legnagyobb kormányátalakítását végre hajtva, 16 jól ismert miniszterétől és…

Tovább

A német kémtörténet háttere

Két hét alatt két német állami tisztviselőről derült ki, hogy feltételezhetően az Egyesült Államok kezére játszottak át fontos nemzetbiztonsági információkat. Angela Merkel fokozatosan veszít türelméből, és egyre többen kíváncsiak, hogy a jelen helyzet milyen mértékben…

Tovább

Közel-Kelet: A tűz alá vett puskaporos hordó

Régóta nem tekinthetünk a Közel-Keletre, mint a béke szigetére, azonban jelen helyzetben úgy tűnik, hogy minden szegletében nagyon rossz irányba dőlnek a dominók. Összefoglaló cikkünkben rövid áttekintést nyújtunk minden fontosabb konfliktus aktuális helyzetéről, ezzel is…

Tovább

Átalakuló magyar szövetségek a román kisebbségpolitikában

A magyar kisebbséget érintő kérdések mentén került érdekes konfliktusba mind politikailag, mind jogilag a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) koalíciós partnerükkel, a romániai szociáldemokratákkal (Partidul Social Democrat, PSD). A szituáció nem csak a helyi feleknek, de…

Tovább

Volt kommunista ügynök lehet a cseh pénzügyminiszter

Hetek óta háborog a hazai média és értelmiség (politikai elköteleződéstől függetlenül), hogy a Belügyminisztérium új államtitkárának kinevezése, aki közismerten operatív tiszt volt az előző rendszerben, a modern magyar demokrácia megcsúfolása, és lemondása/lemondatása…

Tovább

Egy unortodox román elnök tündöklése és bukása

Traian Basescu elnöki pályafutását nehéz lenne nem vitatottnak nevezni és ebben a legutóbbi hír, miszerint testvére kenőpénzt fogadott el egy hírhedt konstancai bűnözőtől, szinte már nem is nyom a latba. Basescu lassan egy évtizedes hivatali idejét ugyanis sorra követik a…

Tovább

Renzi-Grillo párharccal indul az olasz EU-elnökség

Érdekes kettősséget mutat a jelenlegi vezető olasz politikusok véleménye az Európai Unióval kapcsolatban: míg Matteo Renzi kabinetje épp most veszi át a EU elnökségi pozícióját, addig az egyik legnagyobb ellenzéki párt, az Öt Csillag Mozgalom (Movimento 5 Stelle – M5S) vezére,…

Tovább

Irak sorsa hazánk biztonságát is komolyan veszélyeztetheti

Miközben egy szunnita terrorszervezet az ország egyre nagyobb részét foglalja el, Irak politikusai képtelenek egyességre jutni az ország jövőjét illetően. Holott a kérdés számunkra hamarosan nem az lesz, hogy ki legyen a miniszterelnök, hanem, hogy az ISIS vajon őket is keresztre…

Tovább

Sayonara békealkotmány: Japán háborúba mehet

Úgy tűnik, hogy a második világháborús tengelyhatalmak közül az utolsónak is sikerül kilépnie saját múltbéli árnyékából, hiszen Abe Sinzó japán miniszterelnök kabinetje tegnap eltörölte az eddig országa hadseregét megkötő alkotmányos fékeket. Washington üdvözölte a…

Tovább

Fokozódhat keleten az EU-orosz szembenállás

2014. június 27-én az Európai Unió három volt szovjet tagállammal, Grúziával, Moldovával és Ukrajnával is aláírta a társulási szerződést, valamint ehhez kapcsolódóan az átfogó szabadkereskedelmi megállapodást (DCFTA) is. Petro Porosenko a független Ukrajna történelmének…

Tovább
süti beállítások módosítása