Mi történt a Nigerben elesett katonákkal?

2017. október 31.

Vajon mi történhetett a Nigerben elesett amerikai katonákkal? Az ügy továbbra is feltáratlan, habár jó pár kérdés felvetődött az amerikai katonák és katonai vállalkozók térségbeli szerepét illetően. Több szakértő véleményét is összegyűjtötte ez ügyben a Politico magazin két munkatársa, Jacqueline…

Tovább

Közeleg a tél – Colin Dueck tudósítása a balti államokból

„Az észt, litván és lett vezetők széles körben egyetértenek a keleti fenyegetés változó természetét illetően. A putyini Oroszországot terjeszkedő, revizionista hatalomként látják, amely elszánt befolyási övezetének kiterjesztésére Európában és azon túl, amihez politikai eszközeinek széles tárházát…

Tovább

Mi lesz Irakkal és Szíriával az ISIS bukása után?

Mitől tarthatunk az ISIS bukását követően? A Council on Foreign Relations elemzése szerint a terrorállam legyőzését követően könnyen kiéleződhetnek azok a régi-új ellentétek a térségben érintett regionális és globális hatalmak között, melyeket az iszlám fundamentalisták elleni harc átmenetileg…

Tovább

5 ok, amiért a megegyezés hiánya a Brexit elmaradását jelentené

„Egy árny lebeg a Westminster felett – annak árnya, hogy megegyezés hiányában elmarad a Brexit.” Tom McTague a Politico-n megjelent írásában képet fest nekünk arról, hogy is néz ki a jelenlegi brit belpolitikai helyzet, a brit-EU-s tárgyalások megakadásával, majd sorra veszi azokat a…

Tovább

A robotok lázadása? - Avagy az MCC Neighbourhood Dialogues harmadik állomása

2017 tavaszán immáron harmadik alkalommal adott otthont a Mathias Corvinus Collegium a Neighbourhood Dialogues című konferenciájának, amelynek az a missziója, hogy javítsa Magyarország régiós országokkal való kapcsolatát, ösztönözze az együttműködést, és lebontsa az előítéleteket, különösen a…

Tovább

Európa visszatérése a válságba?

A Project Syndicate-en Daniel Gros tollából megjelent írás azt boncolgatja, hogy mivel az EU a nemzetállamokra támaszkodik, amikor azok politikai/gazdasági válságba kerülnek, azt az Unió is óhatatlanul megérzi. A szerző felidézi, hogy Emmanuel Macron megválasztásával úgy tűnt, hogy az EU végre egy…

Tovább

Közelgő cseh választások – ezért fájhat a feje az Európai Uniónak

A csehországi parlamenti választások legnagyobb esélyese az Andrej Babiš vezette ANO, amely egyúttal az oroszbarát Miloš Zeman államfő nyílt támogatását is élvezi. Az európai integráció további mélyítésének elutasítása, és a szuverenitás kérdésének előtérbe helyezése mellett az Oroszországgal…

Tovább

Mi lesz az iráni atomegyezménnyel?

Az iráni atomegyezmény felmondása Donald Trump számára politikai, és nem technikai kérdés – mondja a Georgetown University elemzője, Ariane Tabatabai, aki szerint Trump agresszióra építő politikája hiteltelenné teheti az amerikai politikát a Közel-Keleten, s növeli a konfrontálódás esélyét a…

Tovább

Ukrajna rosszul időzített oktatási törvénye

A Petro Poroshenko ukrán elnök által szeptember végén aláírt, és 2020-ig fokozatosan bevezetendő új oktatási törvény az országon belül vegyes, a szomszédos államok részéről pedig egyértelműen ellenző reakciókat váltott ki. A törvény szerint a felső-tagozatos oktatás nyelve minden esetben az ukrán, a…

Tovább

Katalónia: az alkotmányos rend összeomlása

A Royal United Services Institute think tank oldalán (www.rusi.org) olvasható Francisco de Borja Lasheras írása a jelenlegi katalóniai helyzetről és a tartományi vezetés viszonyáról a spanyol kormánnyal. Felütésként a szerző rögtön azzal a megállapítással kezd, hogy a közvéleményben elterjedt…

Tovább

Beszélgetés az Iráni Nukleáris Egyezmény kapcsán Tom Cotton szenátorral

„A fenyegetést nem Irán fegyvereinek, hanem rezsimének jellege adja.” – mondta Tom Cotton arkansasi szenátor, akivel okfejtő interjú készült az amerikai-iráni atomegyezménnyel kapcsolatban. Az Obama elnökség alatt megkötött atomegyezmény éles kritikusaként Cotton számos érvet felsorakoztatott a…

Tovább
süti beállítások módosítása