Határok nélkül – mikor válhat Románia és Bulgária a schengeni térség részévé?

2018. február 28.

Robert Schwartz írása a Deutsche Wellén jelent meg Bulgária külügyminisztere, Ekaterina Zaharieva ismételten a schengeni zóna bővítésére szólította fel az Uniót. A Die Weltnek adott interjújában nem csupán általánosságban a bővítést tartja kívánatosnak, hanem Bulgária és Románia csatlakozását az…

Tovább

Martin Selmayr küldetése: a Juncker-örökség

Martin Selmayr küldetése: a Juncker örökség Az Európai Bizottság új főtitkára, Martin Selmayr elsődleges küldetése Jean-Claude Juncker elnök örökségének biztosítása lesz a migráció, a digitális egységes piac, az energiaunió, és a szabadkereskedelmi megállapodások megszilárdítása, megerősítése…

Tovább

Az Unió “hitelt érdemlő” stratégiája a nyugat-balkáni bővítésre

Úgy fest, az Európai Unió végre érdemi lépéseket tesz a nyugat-balkáni térség integrációja felé. Legalábbis erre enged következtetni a találóan “A bővítési folyamat hiteles perspektívája a Nyugat-Balkánon” nevet viselő új stratégia, amely már nevében is jelzi, hogy a korábbi bővítési törekvések nem…

Tovább

A vízhiány hatása a szőlőtermelésre Dél-Afrikában

Miközben a fokvárosi lakosok számára lassan realitássá válik a fejenként ötvenliteres vízkvóta, addig a vidéki bortermelők szintén próbálják átvészelni a vízhiányt. Brian Browdie (Quartz Africa) a több évszázados múlttal és komoly piaci súllyal rendelkező dél-afrikai bortermelésről írt cikke erre a…

Tovább

A Közel-Kelet átformálása – Izrael és az USA szemszögéből

A megerősödő Irán, romokban fekvő Szíria, polgárháborús Jemen és egy de facto diktatórikus rezsim vezette Törökország mellett Izrael az Egyesült Államok legstabilabb, és egyben legerősebb szövetségese a térségben. Vajon a változó világpolitikai helyzet milyen mértékben befolyásolhatja Izrael régiós…

Tovább
süti beállítások módosítása