Political Capital: Négy állítás Oroszországról, Magyarországról és a határon túli magyarokról

2015. február 13.

Megtisztelő, hogy a Diplomaci Blog főszerkesztője, Németh Áron Attila írása is foglalkozott a Foreign Affairs-ben Mitchell Orenstein-nel közösen publikált írásunkkal. Cikke azonban sajnálatos módon erősen félreértelmezte az eredeti állításainkat. Ebben az írásban így…

Tovább

Fehéroroszország: Egy diktátor kalandozásai

Miközben a sajtó hajlamos Fehéroroszországról és annak különutas külpolitikájáról lesajnálóan írni, Minszk az elmúlt másfél évben immáron sokadszor érte el, hogy nála üljenek le tárgyalni Európa vezető politikusai. Merkel, Hollande, Putyin és Porosenko ("normandiai…

Tovább

Jemen: A síita-szunnita konfliktus új központja

Január végén Szaúd-Arábiában és Jemenben is új időszámítás kezdődött. Szanában Abd-Rabbu Maszúr Hadi jemeni elnök bejelentette lemondását, miután az Irán által támogatott huszi lázadók megostromolták az elnöki palotát. Abdullah Bin Abdul Aziz szaúdi király pedig január…

Tovább

A Political Capital elemzői munkájáról

Vlagyimir Putyin orosz elnök az új Hitler, Orbán Viktor magyar miniszterelnök pedig hű csatlósa, akinek külpolitikai stratégiáját, beszédmódját nagyban befolyásolja a cél, hogy visszaszerezze Magyarország számára a többségében magyarlakta területeket, amelyek az I.…

Tovább

Ausztrália: Rászámoltak a miniszterelnökre

Tegnap este óta Ausztrália miniszterelnöke és a kormányzó Liberális Párt vezetője, Tony Abbott, minden percben megélheti azt, amit pár éve még ő maga olvasott az akkori kormányfő, a munkáspárti Julia Gillard fejére, hogy tudniillik milyen érzés úgy vezetni egy országot, hogy…

Tovább

Spanyolország: Podemos - Képesek lesznek rá?

Alig több mint egy éve alakult, de máris tömegeket sikerült maga mellé állítania: a Podemos („képesek vagyunk rá”) nevű politikai tömörülés az évtizedek óta tartó kétpártrendszert, és ezzel együtt a spanyol társadalmat igyekszik felébreszteni Csipkerózsika-álmából.…

Tovább
süti beállítások módosítása