EP-választás 2014: Az LMP és az Európai Unió

2014. május 30.

Nincs egy hete annak, hogy Meszerics Tamás révén a FIDESZ-KDNP, JOBBIK, MSZP, DK, Együtt-PM ötös fogat mellett az LMP is biztosította helyét a következő Európai Parlamentben. A zöld párt EP-listavezetőjével még a választások előtt beszélgettünk például arról, hogy hogyan…

Tovább

Olvasók a DiploMaci ellen: EU - Politikai integráció következik?

Fellélegezhetnek mind az Európai Parlamenti jelöltek, mind az európai választópolgárok: túl vagyunk ezen a voksoláson is. Vasárnap éjjel 11-kor Olaszországban zárták le az utolsó szavazókörletet, az előzetes számítások alapján pedig úgy tűnik, hogy – a 2009-es…

Tovább

EP-választás 2014: Az MSZP és az Európa Unió

EP-választásokkal foglalkozó interjúsorozatunk második részében (első rész: itt) Szanyi Tiborral, a Magyar Szocialista Párt listavezetőjével beszélgettünk. Szót ejtettünk többek között arról, hogy a párt és az európai szocialisták munkáját, majd sikereinek…

Tovább

EP-választás 2014: A Jobbik és az Európa Unió

A DiploMaci blog legutóbb a Jobbik általános külpolitikai stratégiájával kapcsolatban találkozott Gyöngyösi Mártonnal, a párt szakpolitikusával, akivel most a május 25-én esedékes Európai Parlamenti választásokról, az Európai Unióról, és a Jobbik által Brüsszelben követni…

Tovább

DM Lapszemle: A keleti szembenállás

Az új Európa pontosan olyan megosztott Oroszországgal kapcsolatban, mint a régi, és ez negatív következményekkel jár mindenki számára. A Baltikum és a Fekete-tenger közti földrajzi területet több névvel is illették már: a második világháború „vérmezői”, a hidegháború…

Tovább

Közép-Kelet Európa nem kér a megerősített NATO-ból

Először a Krím, most meg úgy néz ki, hogy a donyecki régió. Oroszország mostanában megállás nélkül kérdések elé állítja a nemzetközi közösséget, a válaszok minőségéről és időzítéséről pedig megoszlanak a közép-kelet európai vélemények. Ilyen szituáció ugye az…

Tovább

DiploMaci interjú: Romániával folytatódhat a szomszédolás

Az MCC Neighbourhood Dialogues ötletgazdájával és főszervezőjével, Légrádi Zsófival beszélgettünk a márciusi szakmai konferenciájuk szervezésével és lebonyolításával kapcsolatos sikerekről, nehézségekről, a résztvevő politikusok hozzáállásáról és a rendezvény…

Tovább

Hasonló problémák gyötrik a magyarokat és a szlovákokat

Amikor még tavaly decemberben leültünk a Mathias Corvinus Collegium két tagjával beszélgetni, korántsem volt biztos, hogy az általuk szervezés alatt álló szakmai konferencia egyáltalán megvalósul. Kis szerencsével és sok-sok munkával azonban a rendezvény, amit a szervezők a…

Tovább

Nigéria küzdelme az iszlamista terroristákkal

A legfrissebb statisztikai adatok alapján Nigéria átvette a vezető szerepet Dél-Afrikától, amivel Afrika legnagyobb gazdasága lett, legalábbis, ami a bruttó hazai termék, a GDP alapú számítást illeti. A hírnek azonban nem sokáig örülhetett Goodluck Jonathan, Nigéria első embere,…

Tovább

Magukat nullázták le a palesztinok?

Történelminek kikiáltott megegyezés született a két legerősebb palesztin politikai erő, a Fatah és Hamas között, amely nyolc éves konfliktusnak vetne véget. A paktum, miközben egyáltalán nem garantált, hogy valóban palesztin egységhez vezet, komolyan veszélybe sodorja az…

Tovább
süti beállítások módosítása